Zdrowe włosy: 10 największych mitów dotyczących włosów.

Fakty I Mity Na Temat Włosów

Co jest prawdą, a co nie? Poznaj fakty i mity na temat pielęgnacji włosów! Twoje włosy z pewnością Ci za to podziękują.

Mit #1: Codzienne mycie włosów jest niezdrowe.

Fałsz! Samo mycie włosów nie jest szkodliwe – bardzo często to niepoprawne szczotkowanie i suszenie gorącym powietrzem wyrządzają szkody. Właśnie dlatego codzienne mycie włosów nie powinno zaszkodzić ich kondycji, o ile stosujesz dobrą, łagodną pielęgnację.

Używaj łagodnych kosmetyków do włosów.

Mit #2: Gumki do włosów są dla nich szkodliwe.

Niestety ten mit jest prawdziwy, chociaż bardzo życzylibyśmy sobie, żeby tak nie było. Gumki do włosów ściskają je w jednym punkcie, co czasami przyczynia się do łamania włosów. Jeśli jednak nie możesz się bez nich obejść, najlepsze są gumki do włosów to te miękkie i szerokie.

Mit #3: Suszenie włosów powietrzem jest lepsze niż suszenie ich nadmuchem.

I tak i nie. Gorące powietrze z suszarki do włosów może uszkodzić ich powierzchnię, ale samo suszenie (chłodnym powietrzem) niekoniecznie jest lepsze. Ze względu na dłuższą ekspozycję włosów na wilgoć, włosy bardziej się puszą i są bardziej podatne na łamanie. Ciężko więc stwierdzić który sposób jest lepszym wyborem. Najlepsze dla włosów może okazać się połączenie obu – najpierw pozwól włosom nieco wyschnąć, a następnie dokończ proces susząc je w niskiej temperaturze, aż będą całkowicie suche.

Susz włosy używając obu metod.

Mit #4: Częste mycie przyspiesza przetłuszczanie się skóry głowy.

Czynnikiem decydującym o przetłuszczaniu włosów nie jest częstotliwość ich mycia, ale gruczoły łojowe w cebulkach włosów. To, ile sebum produkują, jest inne dla każdego. Najważniejszymi czynnikami są tutaj rodzaj skóry i wiek.

Mit #5: Zimna woda dodaje włosom blasku.

Prawda. Dlaczego? Posłużymy się przykładem… Pojedynczy włosek pod mikroskopem wygląda jak szyszka sosny. Pod wpływem zimnej wody włos kurczy się i wygląda zdrowiej. Zimna woda wygładza powierzchnię włosów i lepiej odbija światło. Po umyciu włosów ciepłą wodą są one bardzo wrażliwe i podatne na łamanie się podczas przeczesywania, co jest kolejną zaletą zimnej wody.

Mit #6: Rozczesywanie mokrych włosów jest szkodliwe.

Prawda! Po umyciu nasze włosy są bardzo wrażliwe, co oznacza, że ​​szarpanie i gwałtowne rozczesywanie niepotrzebnie wyrywa duże ilości włosów i prowadzi do ich łamania. Dlatego najpierw pozwól włosom wyschnąć, a następnie ostrożnie rozczesz je grubym grzebieniem.

Mit #7: Stres może prowadzić do wypadania włosów.

Prawda. Istnieje wiele badań, które pokazują, że stres może wpływać na cykl włosów, a tym samym sprzyjać ich wypadaniu. Gdy tylko poziom stresu się zmniejsza, cykl ponownie się reguluje. Stres jednak to nie jedyny czynnik, który prowadzi do wypadania włosów. Jeśli tendencja ta się utrzymuje, wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem.

Stres może prowadzić do wypadania włosów.

Mit #8: Przycinanie końcówek przyspiesza wzrost włosów.

Ten mit jest prawie tak stary, jak sam zawód fryzjerski. Stary i nieprawdziwy! Jeśli włosy nie są strzyżone przez dłuższy czas, końcówki stają się cieńsze i bardziej postrzępione. Po obcięciu końcówki włosy wyglądają na pełniejsze i zdrowsze, sprawiając wrażenie jakby odrosły szybciej. Jest to jednak tylko efekt optyczny, który nie wpływa na proces wzrostu włosów.

Mit #9: Zła dieta i palenie mają negatywny wpływ na włosy.

Prawda! Niedobór składników odżywczych ma bezpośredni wpływ na cebulki włosów. Palenie zaś może również ograniczyć dostarczanie tychże składników odżywczych do cebulek włosów.

Ciesz się swoimi włosami w każdym momencie 🙂

Mit #10: Jeśli wyrwiesz jeden siwy włos, na jego miejsce wyrosną dwa siwe włosy.

Fałsz. Walki z siwymi włosami nie można wygrać – taka jest po prostu kolej rzeczy. Im jesteśmy starsi, tym bardziej siwe stają się nasze włosy.

Właśnie dlatego tak ważne jest, by zadbać o to, by dostarczać organizmowi, a przede wszystkim włosom – odpowiednich składników odżywczych.

Poznaj naszą bogatą ofertę suplementów diety i znajdź odpowiedni produkt dla swoich włosów.

Kategoria „Włosy i paznokcie

Dodaj komentarz