FAQ – Składniki

Jak działają przeciwutleniacze?

Przeciwutleniacze to naturalne substancje, które chronią komórki naszego organizmu. Działają w szczególności na wolne rodniki, zapobiegając w ten sposób stresowi oksydacyjnemu, odpowiedzialnemu za przedwczesne starzenie się skóry i niektóre choroby.

Czym jest resweratrol?

Resweratrol jest związkiem organicznym o właściwościach przeciwutleniających. Pomaga skórze chronić się przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenie powietrza, a tym samym pomaga zachować zdrową i pełną blasku skórę. Ten naturalny przeciwutleniacz zawarty jest w naszych Pure Skin•seeds i powinien być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza w przypadku łączenia z innymi lekami.

Czym jest adaptogen?

Roślina adaptogenna to roślina, która zwiększa zdolność organizmu do przystosowywania się do różnych źródeł stresu, niezależnie od ich pochodzenia. Jest to niezbędny atut zapobiegający starzeniu się oraz zwalczający stres oksydacyjny.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w organizmie, ale wraz z wiekiem nie jest już produkowany w wystarczającej ilości. Prowadzi to do wiotczenia skóry i pojawiania się zmarszczek. Dlatego ważne jest, aby wspomóc nasz organizm i dodać trochę ekstra do skóry. Nasz kwas hialuronowy jest ekstrahowany z kukurydzy, a więc jest wegański. Ten składnik znajdziesz w naszych Hydrating Skin•seeds.

Czy są jakieś przeciwwskazania związane ze stosowaniem niepokalanka, zawartego w Hormony Body•seeds?

Niepokalanek, używany w naszych Hormony Body•seeds, przestrzega dawek ograniczonych do produktów niefarmaceutycznych (więcej informacji można znaleźć w karcie produktu). Nie podlega zatem szczególnym przeciwwskazaniom. Jednak w szczególnych przypadkach osób z medycznymi problemami hormonalnymi lub z historią choroby związaną z układem hormonalnym zaleca się zasięgnąć porady lekarza przed rozpoczęciem leczenia.

Dlaczego Elixiry zawierają alkohol?

Alkohol obecny w naszych Elixirach służy do stabilizacji formuły, dzięki czemu można ją dłużej przechowywać. Tym samym unikamy stosowania sztucznych konserwantów, takich jak benzoesan sodu czy sorbinian potasu.

Czy witamina D zawarta w Winter Boost Body•seeds jest wegańska?

Tak, witamina D została pozyskana z porostów więc jest wegańska.


Wróć do FAQ