Bazylia – nieoceniony superfood

liście bazylii

Do naszych zamówień, dołączamy ziarenka różnych roślin, abyście mogli mieć odrobinę natury w swoim domu. Dzisiaj chcemy porozmawiać o jednym z nich: bazylii. Jak siać bazylię? Jak o nią dbać i jak w pełni wykorzystać jej potencjał? Odpowiemy na wszystkie pytania!

Ukojenie na wyciągnięcie… stopy

Wiadomo nie od dzisiaj że Ci, którzy zanurzają się w naturze, robią coś dla swojego zdrowia! Nawet krótki spacer wzmacnia nasz układ odpornościowy, redukuje stres i pozwala odetchnąć. Ćwierkanie ptaków, ciepło na policzkach od słońca które nas ogrzewa, zapach lasu – odpoczynek w naturze jest ukojeniem dla ciała, duszy i umysłu, szczególnie w dzisiejszej erze technologii. Dlatego warto wprowadzić trochę natury w nasz przytulny kącik domowy i nauczyć się, jak siać bazylię w domu.

jak siać bazylię w doniczce
Bazylia potrafi urosnąć do naprawdę pokaźnych rozmiarów.

Dlaczego akurat siać bazylię?

Uważamy, że bazylia to superfood, który nie zyskał sławy, na którą w pełni zasługuje. Czy wiesz, że ta niepozorna roślina posiada zdolności lecznicze? Posiada także zdolności bakteriobójcze, przeciwzapalne a także redukuje stres. Swoją siłą, bazylia wpływa kojąco na migreny a także bóle menstruacyjne.

Kiedy borykasz się z brakiem apetytu, problemem z zaśnięciem lub bólem brzucha wystarczy zerwać kilka listków bazylii, zalać je gorącą wodą i wypić. Magiczny napój, o wielkiej sile.

jak siać bazylię by miała piękne liście
Świeże liście bazylii mają niesamowity aromat, często wykorzystywany w kuchni włoskiej.

Jak siać bazylię?

Jak siać bazylię? Nie potrzebujesz wiele by to zrobić! Jedyne co Ci się przyda to mała doniczka, ziemia do sadzenia oraz woda.

Napełnij doniczkę ziemią tak, by zmieściły się dwa palce od górnej krawędzi.


Otwórz opakowanie z nasionami i wsyp do doniczki. Następnie przykryj nasiona niewielką ilością gleby i podlej.


Najlepiej umieścić doniczkę na parapecie, gdzie będzie miała dostęp do dziennego światła, które wpływa dobrze na wszystkich.


A teraz czas na herbatę! Rozsiądź się wygodnie i obserwuj jak Twoja roślina się rozwija. Podziel się rezultatem z innymi używając hashtagu: #skingoodgardening


Nasze porady

Podobnie jak Twoja skóra, bazylia potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Dostarczaj jej wody regularnie, co 3 dni. Pierwsze kiełki zaczną się pojawiać po 10-14 dniach. Całkowity rozwój rośliny zajmuje do 6 tygodni. To wystarczająco dużo czasu by z czułością zadbać zarówno o roślinkę jak i o siebie by później cieszyć się z obu rezultatów.

pesto ze świeżo zasianej bazylii z chlebem i serem
Głównym składnikiem przepysznego pesto, jest właśnie bazylia.

Bazylia po godzinach

Najpierw praca a później przyjemności! Czas nagrodzić się za wytrwałe ogrodnictwo z Virgin Basil Smash.

Będziesz potrzebować:

  • 10-15 listków bazylii
  • 20ml soku z limonki
  • 20ml syropu cukrowego
  • 60ml toniku
  • Kostki lodu
  • Tłuczek barmański

Za pomocą tłuczka barmańskiego dokładnie utrzyj liście bazylii i syrop cukrowy, aby aromat bazylii mógł się wydobyć. Jednak nie zetrzyj liści zbyt drobno, w przeciwnym razie bazylia może stracić świeżą nutę. Następnie dodaj sok z limonki, tonik i około 3 kostek lodu i wszystko dobrze wymieszaj. Jeśli chcesz nadać Basil ​​Smash’owi lekkiego kopa, zalecamy zastrzyk piwem korzennym, który nada napojowi aromatu.

Oto mała wskazówka do zbioru: liście bazylii rosną parami, więc kiedy przyjdzie czas, użyj nożyczek aby wyciąć jeden do dwóch milimetrów nad parą liści. W ten sposób roślina zachowa świeżość i zostanie z nami na dłużej.

bazylia w drinku
Czas na zasłużony relaks z Virgin Basil Smash!

Zielono mi!

Mamy nadzieję że zasadzona przez Was bazylia będzie pięknie i zdrowo się rozwijać – tak jak i Wy! Pamiętajcie, że zawsze możecie wstawiać zdjęcia Waszych roślinek na Instagramie, używając hashtagu: #skingoodgardening. Jeżeli chcecie zobaczyć nasze najnowsze produkty – zapraszamy do sklepu!

Dodaj komentarz